676 12 336

info@graintech.lv


MEPU K-sērijas mobīlās kaltes

 Mepu mobilās kaltes ir bunkura tipa pārvietojamas ierīces ar trijstūra veida kaltēšanas šūnām. 
Galvenās pārvietojamo graudu kalšu priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajām stacionārajām kaltēm: 

 • zema cena
 • augstums
 • ātra sagatavošana darbam
 • kaltēšanas produktivitāte


MEPU mobilās kaltes klientiem tiek piegādātas jau sagatavotas darbam, ar pilnībā pārbaudītām visām kontroles sistēmām. Augšdaļas konstrukcijas, padeves tekne un piltuve, kopā ar elektrības padeves un degvielas padeves pievadiem ir ātri uzstādāmi darba veikšanas vietā. MEPU mobilajai kaltei pievienota detalizēta lietošanas un apkopes rokasgrāmata ar individuālām norādēm par tehniskajiem parametriem un lietošanu. 

IZTURĪBA. Mepu kaltes ir konstruētas tā, lai atbilstu ziemeļu puslodē esošajiem laika apstākļiem. Izturīga konstrukcija, lai efektīvi kaltētu pārtikas graudus un kukurūzu. Mepu kaltēšanas spējas saglabājas jebkuros laika apstākļos. Visu Mepu modeļu komplektācijā ir ierīce, nepilna bunkura kaltēšanas kontrolei. 

KURTUVE. Mepu kurtuvēs var tikt izmantota alternatīva degviela. Kurtuves var tikt piegādātas ar koksnes šķeldu vai granulu kurināšanas sistēmām. Visas kurtuves ir ražotas no augstas kvalitātes tērauda un tās ir izolētas.


Video atainots kaltes drabības -> princips 

DROŠĪBAS ATZINUMS. Mepu kaltes ir ilgstošas kalšu attīstības pētniecības rezultāts, apvienojumā ar daudzu gadu darba piere-dzi šajā jomā. Konstruētas saskaņā ar atbilstību ES Mašīnu Direktīvai. Mepu kurtuves ir piemērotas dīzeļdegvielas, mazuta vai gāzes lietošanai. Izmantojot siltummaini Mepu kurtuves neizdala degšanas blakusproduktus uzkarsētajā kaltēšanas gaisā. Kaltēšanai tiek ražots tikai tīrs gaiss. Sadedzināšanas gāzes tiek izvadītas caur sildītāja skursteni. Tāpēc tiek saglabāta vislabākā graudu kvalitāte gan īstermiņa, gan ilgākam glabāšanas laikam. Aizbīdnis starp standarta uzpildes piltuvi un elevatoru dod iespēju izmantot lielā-kas uzpildes piltuves.

EKONOMISKUMS. Mepu uzstādīšanā nav nepieciešami dārgi pamatu sagatavošanas darbi, būvniecība vai montāžas pūles, tādejādi panākot ierobežotus ieguldījumus salīdzinājumā ar tradicionālajām stacionārajām kaltēšanas sistēmām. Mepu pamatuzdevums ir kaltēšana brīvā dabā bez jebkādām papildus konstrukcijām un atbilstoši visām kaltēšanas prasībām. Kalti var uzstādīt graudu uzglabāšanas vietas tuvumā un pārsegt ar vieglas konstrukcijas jumtu

PILNĪBĀ LIETOŠANAI SAGATAVOTA KOMPLEKTĀCIJA. Komplektācijā ietilpst : kurtuve, kontroles vadības pults, uzlādes piltuve no sāniem, elevators, priekš-attīrītājs, parauga paņemšanas ierīce.

 • Kāpnes
 • Augšpuses margas
 • Apkopes platforma
 • Degvielas pievadi
 • Strāvas kabelis
 • Divu plūsmu dalītājs
 • Graudu caurules
 • Savienotāji u.t.t.

PAPILDUS PEEJAMS SEKOJOŠS APRĪKOJUMS:

 • 2,3,6 un 8 plūsmu dalītāji
 • Graudu caurules
 • Savienotāji un hopperi
 • GSM signalizācija
 • Svaru aprīkojums
 • Kanālu aspirācijas aprīkojums

1. PILTUVE.Uzpildes piltuve un padeves tekne ir samontētas un uzstādītas ierīces sānā. Sānu uzpildes piltuve (1,3 m3) ir standarta komplektācijā , aizmugures (1,3 m3) piltuvi iespējams izvēlēties kā papildaprīkojumu. Lai apmierinātu visu lauksaimnieku prasības, kā papildaprīkojumu iespējams izvēlēties lielākas piltuves - 9 m3 un 18 m3.

2. ELEVATORS. Gumijas lāpstiņu elevators ar ķēdes piedziņu nodrošina augstu ražību pat liela mitruma graudiem. Elevatora augšējā galā ir uzstādīts divu plūsmu dalītājs, kurš novirza graudus uz kalti vai izvada no tās. M300k modelim ir kausiņu elevators. Ja Jums nepieciešams kausiņu elevators citam modelim, Jūs varat to iegādāties kā papildaprīkojumu.

3. PRIEKŠ-ATTĪRĪTĀJS UN IZKLIEDĒTĀJS, APAKŠĒJAIS ATTĪRĪTĀJS. Visi modeļi ir aprīkoti ar autonomas barošanas priekš-attīrītāju. Kaltēšanas procesā tiek atdalītas nezāļu sēklas, izmantojot īpašu priekš-attīrītāju. Kaltes tvertnē graudi tiek vienmērīgi izkliedēti izmantojot izkliedētāju ar elektromotoru. Apakšējais attīrītājs atdala putekļus un mitrumu.

4. IESŪKŠANAS VENTILATORI. Izsūkšanas ventilatori paaugstina kaltēšanas procesa efektivitāti. (Standarta komplektācija M300k modelim)

5. GRAUDU TVERTNE. Graudu tvertne ir izstrādāta tā, lai darbotos jebkādos apstākļos, ņemot vērā mitru graudu izplešanos un sekojošu saraušanos kaltēšanas procesā. Graudu tvertne ir ražota no karsti cinkota tērauda.

6. KALTĒŠANAS ŠŪNAS. Kaltēšanas šūnu ir izvietotas pa pāriem. Karstais gaiss kaltēšanas procesā cirkulē starp kaltēšanas šūnām, kā rezultātā ir minimāli siltuma zudumi. Visu modeļu komplektācijā ietilpst gaisa pievada žalūzijas, kuras regulējot var efektīvi kaltēt mazākas graudu partijas.

7. PADEVES IERĪCE. Visi modeļi ir aprīkoti ar padeves mehānismu, kuram ir seši regulējami ruļļi ar lāpstiņām. Pakāpeniski regulējamas padeves rezultātā tiek nodrošināta droša cirkulācija un garantēts kaltēšanas process jebkādos darba apstākļos.

8. APAKŠAS SILE. Konusveida apakšas sile zem padeves ierīces veicina brīvu un vienmērīgu graudu pārvietošanos. Darba procesā radušies putekļi un mitrums tiek atdalīti ar apakšējā attīrītāja palīdzību.

9. KURTUVE UN ELEKTRISKAIS APRĪKOJUMS. Mepu kurtuve ar augstas ražības siltummaini garantē pietiekamu siltumu un gaisa daudzumu pat vissmagākajos darba apstākļos. Elektriskais aprīkojums un darbības kontroles automātiskās sistēmas ir uzstādītas jau izgatavotāja rūpnīcā. Darba process ir viegli kontrolējams ar digitālā kaltēšanas termostata palīdzību. Kalte ir gatava darbam, tiklīdz tai ir pievadīta elektriskā strāva un pievienoti degvielas padeves pievadi.

10. RĀMIS. Mepu kaltes stabilitāti nodrošina izturīgs tērauda rāmis. Kalti sagatavojot darbam jānolaiž stūru atbalsta statnes un jānoņem dīstele. Tas ietaupa vietu un padara Mepu kalti par pašu praktiskāko un modernāko šobrīd pieejamo mobilo kalti.