676 12 336

info@graintech.lv


Ievads

Augstās veiktspējas LAIMET šķeldotāji ir piemēroti dažādu materiālu šķeldošanai : dēļu atgriezumiem, šālēm, koksnes galiem, apaļkokiem, kā arī mežizstrādes atlikumiem. Ir iespējams šķeldot arī sasalušu koksni.

 

Izvēlētos skrūvi ar vajadzīgo vijumu soli ir iespējams iegūt dažādu garuma šķeldas frakciju: līdz 20 mm, 20-100 mm, 100-150 mm frakciju. Iegūtā škelda ir ļoti viendabīga, ar izteikti mazu putekļa daudzumu un tā ir īpaši piemērota gazifikācijai, celulozei, apkures katlos, koģenerācijas stacijās u.c.

 

Šie šķeldotāji ir īpaši populāri priekš industriālām vajadzībām un tie ir sastopi visā pasaulē. Galvenās priekšrocības: tie ir klusi, vienkārši uzbūvē ar maz dilstošām detaļām.

 

Laimet piedāvā šķeldotājas dažādām vajadzībām. Sākot ar mājsaimniecības vajadzībām piemēroto PS-10 modeli līdz pat ļoti ražīgo industriālo modeli LS 50 L. Neskatoties uz šķeldotāju jaudas tiem piemīt divas vienādās īpašības. Teicama šķeldas kvalitāte un salīdzinoši zemas uzturēšanas izmaksas.

 

Mobilie LAIMET šķeldotāji ir pieejami ar piedziņu no jūgvārpstas, bet stacionārie ar elektromotoru piedziņu. Lielākie industriālie šķeldotāji tiek piedzīti ar dīzeļdzinēju.

Skrūves tipa šķeldotāja princips

Skrūves tipa šķeldotāja princips ir ļoti vienkāršs garantējot lielu uzticamību. Rotējot koniskai skrūvei, materiāls tiek vilkts iekšā un šķeldots vienlaicīgi. Skrūve ir pievienota spara ratam, kura rotējošie spārni izvada sagatavoto šķeldu.

Ir dažāda veida padeves risinājumi, kas nogādā materiālu līdz skrūvei. Kad materiāls tiek nogādāts līdz skrūvei, tā to velk iekšā škeldotājā. Skrūvei rotējot pietiekamā ātrumā, tā nodrošina nepieciešamo ātrumu šķeldošanai, kas garantē vienmērīgu šķeldas frakciju.

Šķeldotāju modeļi un papildus aprīkojums

LAIMET šķeldotāji var tikt iedalīti divās grupās: zemu apgriezienu (LS) un augstu apgriezienu modeļos (HS). Skrūves rotācijas ātrums HS modeļos ir 750 apgriezieni minūtē, bet LS modeļos 100-200 apgriezieni/minūtē. Katram no šiem modeļiem ir savas priekšrocības:

  • HS modeļi pateicoties lielajam rotācijas ātrumam ir produktīvi. Tā kā apgriezieni ir lieli, spara ratam griežoties ar lielu ātrumu, šķeldas izlādei nav nepieciešams izlādes konveijers. Sagatavotās škeldas izlādes augstums var sasniegt 5-6 m. HS modeļos tiek lietota transmisija, kuru piedzen vairākas siksnas.
  • LS modeļi ir klusi. Lieli, industriālie šķeldotāji galvenokārt ir zemu agriezienu. Rotācijas ātrums ir pielāgots izmantojot reduktoru, kas ļauj izmantot mazākas jaudas piedziņas motoru kā HS modeļiem. Tā kā rotācijas ātrums nav liels, tad LS modeļiem ir nepieciešams atsevišķs izlādes konveijers.

Zemāk variet sīkāk iepazīties ar LAIMET piedāvātiem šķeldotājiem un to papildus aprīkojumiem.