676 12 336

info@graintech.lv


Strip-till jeb sleju apstrāde ir vidusceļš starp konvencionālās augsnes apstrādes tehnoloģiju un no-till tehnoloģiju. Strip-till tehnoloģija 1980.gados tika izgudrota ASV un tās būtība ir apstrādāt sleju, kur augs nākamais kultūraugs atstarpes starp slejām atstājot neskartas. Modernāko strip-till kultivātoru funkcionalitāte nodrošina: augu atlieku attīrīšanu pirms irdinātāja zara, slejas irdināšanu un barības vielu koncentrēšanu (granulēts, šķidras formas vai gāzes formas) un pievelšanu.Primāri tiek izmantoti platsējas kulturaugu audzēšanai (kukurūza, dažādi tauriņzieži, cukurbietes, rapsis u.c.)

Horizon Agriculture SPX funkcionalitāte

SPX strip-till kultivatoru uzbūve:

  • Iegriezēja disks ar atbalsta riteņiem - nodrošina vadziņas iegriešanu irdinātāja zaram, pārgriež augu atliekas un ar sānu riteņiem notur virs augsnes efektīvākai rindu tīrītāju darbībai
  • Rindu tīrītāji - divi pretējā virzienā novietoti spuru dizaina diski, nodrošina augu atlieku attīrīšanu pirms irdinātāja zara. Aprīkoti ar Precision Planting CleanSweep vadību no traktora kabīnes
  • Irdinātāja zari ar slejas veidošanas disku katrā sānā - Darba dziļums līdz 29 cm. Standarta komplektācijā aprīkots ar skrūves tipa aizsardzību, hidrauliska - papildus aprīkojums. Irdinātāja zariem ir maināmi cietsakausējuma kalti - šaurāki un plātāki. Irdinātāja zari ir hidrauliski slogojami, lai noturētu vajadzīgo apstrādes dziļumu. Irdinātāja zari ir aprīkojami ar mēslojumu iestrādes komplektu: granulētiem, šķidriem, vircai un digestātam. Ja slejas priekš pavasara sēšanas darbiem tiek kultivētas rudenī, tad pastāv iespēja aizvietot irdināšanas zarus ar vibrozaru kultivātora zariem veicot atkārtotu slejas apstrādi pavasarī. Katrā pusē novietotie diski sniedz iespēju regulēt slejas platumu un formu, kā arī palīdz noturēt uzcelto augsni slejā.
  • Pievelšana - piedāvājumā ir trīs dažāda veida pievēlēji: metāla pirkstu veida pakotāji, kuri labāk sadrupinās augsni (optimālai darbībai izmantojami sausos apstākļos vai mazliet mitros) Farmflex 370 mm pievēlēja riteņi, kuri labāk sleju pieveļ un divi ieslīpus novietoti gumijas pievelšanas riteņi, kuri ir piemēroti vieglās augsnēs un mitros apstākļos. Pievēlēja spēks ir regulējams ar pneimatisku spilvenu, kuru spiedienu var regulēt no kabīnes.
  • Sēšanas rindas (papildus aprīkojums) - aiz pievēlēja riteņiem ir iespējams uzstādīt vienu vai divus sējdiskus (regulējama rindstarpa 12-25 cm) ar piespiedēja ritenīšiem 50 vai 75 mm platiem.

Rāmis 3 m fiksēts 4.4 m salokāms 6 m salokāms
Rindas* 4 6 6 8 8 12
Rindstarpa* 75 cm 50 cm 75 cm 50 cm 75 cm 50 cm
Platums 2.98 m 2.98 m 4.27 m 4.27 m 5.77 m 5.89 m
Augstums 1.48 m 1.48 m 1.48 m 1.48 m 1.48 m 1.48 m
Garums 2.22 m 2.22 m 2.49 m 2.49 m 2.49 m 2.49 m
Svars 1400 kg 1970 kg 2315 kg 2880 kg 2985 kg 4120 kg

* rindu skaits un rindstarpa ir konfigurējama, līdz ar to daži rādītāji var atšķirties

Aprīkojums Bāze / opcija
Cietsakausējuma irdinātāja kājas Bāze
Cietsakausējuma kalti Bāze
Hidrauliska slogošana Bāze
Irdinātāja zara skrūves tipa aizsardzība Bāze
Dažāda veida mēslojuma iestrāde Opcija
Maināms vibrozaru komplekts Opcija
Irdinātāja zara hidrauliska aizsardzība Opcija
Pakotāja riteņi pēc izvēles Bāze
Hidrauliski sānu marķieri Opcija
Precision Planting rindu tīrītāji Opcija
1 vai 2 sējrindas aiz pakotājiem Opcija
Frontālās uzkares tvertne 2.2m3, divi dozatori Opcija

Īss ieskats rūpnīcas SPX un DSX demo tūrē