676 12 336

info@graintech.lv


Tiešās sējas (No-till) sējmašīna Horizon Agriculture DSX

Šīs sējmašīnas tiek ražotas Spaldingā (Anglija), kur jaunā un modernā ražotne tika atklāta 2019. gadā un atrodas tikai 8 km attālumā no ražotāja saimniecības, kura kalpo kā galvenā produktu testēšanas vieta . Šīs ir piekabināmas pneimatiskās sējmašīnas, kuras ir pieejamas ar darba platumu 4-8 m. Lai arī šis ir jauns nosaukums lauksaimniecības tehnikas tirgū, taču aiz tā stāv komanda ar vairāk kā 15 gadu pieredzi lauksaimniecībā, agronomijā un inženierbūvē. Galvenā ražotāja filozofija ir piedāvāt augstākās kvalitātes tehniku ilgtspējīgai lauksaimniecībai, kura būtu uzticama ar zemām ilgtermiņa izmaksām. Papildus, sējmašīnas ir ražotas tā, lai vēlāk tās būtu vienkārši uzlabojamas, piemēram, aprīkojot tās ar dažādiem papildus mezgliem un risinājumiem, lai palielinātu darba efektivitāti, kā arī sējmašīnām nākotnē ir iespējams palielināt darba platumu. Respektīvi, iegādājoties sējmašīnu ar 4 m darba platumu, to nākotnē ir iespējams palielināt līdz 6 m vai 8 m darba platumam.

DSX sēklas iestrādes mehānisms

DSX modeļa sējmašīnas ir aprīkotas ar Underctut tipa viena diska sēklas iestrādes diskiem. Tās darbības princips ir diskam griežot no sāna augsni paceļot un sēklas materiālu novadīt izvēlētajā sēšanas dziļumā.

Priekšrocības:

  • Nav nepieciešams tik liels spiediens uz sējdisku, jo diskam griežoties tas dabiski spiežas augsnē, kas arī samazina sējrindas pārblīvējumu, it īpaši, apstākļos ar lielu augu atlieku daudzumu
  • Šāds diska leņķis nodrošina arī mazāku risku, kad sēklas vadziņā tiktu arī salmi, kuri var negatīvi ietekmēt sēklas dīgšanas apstākļus
  • Sēšanas procesā tiek veikta ļoti maza augsnes kustināšana
  • Relatīvi maza nepieciešamā traktora jauda un svars (6 m sējmašīnai uz līdzena lauka nepieciešami 140-170 ZS) mazākam degvielas patēriņam un mazākai augsnes blīvēšanai

Aiz sējdiskiem ir iespējams uzstādīt speciāli izgatavotas metāla plāksnītes (sēklas piespiedējus), kuras aiz diska slīd pa vadziņu un uzlabo vadziņas formu, kā arī uzlabo sēklas-augsnes kontaktu un vienmērīgāku novietojumu. Šis aprīkojums ir īpaši piemērots sēšanai sausos apstākļos ar seklu sēšanas dziļumu. 

Vienmērīga sēšanas dziļuma nodrošināšana ar sāna atbalsta riteni

Būtiski būtu atzīmēt, ka katras sējrindas sēklas iestrādes dziļums tiek regulēts ar sējdiska sāna gumijas atbalsta riteni, kurš kalpo arī kā aktīvs sējdiska tīrītājs,  tādā veidā uzlabojot sējdisku griešanos mitros apstākļos vai apstākļos ar lielu augu atlieku daudzumu, vai sējot pa tiešo starpkultūrās. Šāda veida vienmērīga dziļuma nodrošināšana ir pārāka par dizainu, kur dziļums tiek iestatīts ar aizmugurējo piespiedēja riteni, jo sēšanas dziļums tiek noteikts attiecīgi pret sēklas izbires punktu un ir vienmērīgāks atkarībā no lauka reljefa.Papildus, sāna atbalsta riteņi arī pasargā augsnes izsviešanu no sējrindas

Piespiedēja riteņi

 Šobrīd ir iespējams sējmašīnas aprīkot ar diva veida piespiedēja ritenīšiem. Tie ir atšķirīgas formas ar dažāda veida blīvēšanas tipu. Katra piespiedēja spiešanas spēku ir iespējams regulēt pneimatiski (aprīkoti ar gaisa spilveniem) no traktora kabīnes atkarībā no augsnes tipa un mitruma apstākļiem. Jāpiezīmē, ka pārlieku liels spiediens uz augsni var būt tik pat negatīvs kā pārlieku mazs. Tādēļ šāds dizains sniedz iespēju vienkārši un ātri veikt nepieciešamās darbības optimāliem sēklas dīgšanas apstākļiem. Piespiedēja ritenīšiem ir maināms leņķis.

D-Cup gaisa cikloni

Pneimatiskajām sējmašīnām ir ļoti svarīgi, lai sēkla vadziņā iekristu ar savu svaru un lai tā netiktu izpūsta no vadziņas pārlieku lielā gaisa apjoma dēļ. DSX sējmašīnas ir aprīkotas ar iespējams labākiem cikloniem tirgū (D-Cup, Austrālija), ar kuru tiek garantēts 100% gaisa apjoma izvadīšana no sēklvada pirms sēkla tiek novadīta vadziņā. Tas sniedz vairākas priekšrocības:

  • Sēkla iekrīt vadziņā ar savu svaru, nav sēklas izpūšanas risks;
  • Iespējams palielināt hidrauliskā ventilatora apgriezienus, kas samazina sēklvadu bloķēšanās risku;
  • Sēklvada nobloķēšanās gadījumā sēkla ar lieko gaisa apjomu tiek pūsta ārā no ciklona, ko operatoram ir viegli pamanīt.


Paralelograma konstrukcija

Sējmejānisms ar sējmašīnas rāmi ir savienots izmantojot izturīgu paralelograma konstrukciju, kura ir ražota no izlieta tērauda. Visiem kustīgiem savienojumiem ir izmantotas PTFE bronzas/tērauda bukses un slēgtie gultņi, kas neprasa ikdienas smērēšanas/eļļošanas darbus. Paralelograma dizains nodrošina 300 mm vertikālo gājienu labai akmens aizsardzībai un nevienmērīgam lauka reljefam. Katra sējrinda ir aprīkota ar hidraulisku cilindru, kurš sniedz iespēju uz katra diska palielināt spiedienu uz augsni līdz 300 kg.

Sējdiski ir novietoti divās rindās un katra sējrinda ir pamīšus priekšējai un aizmugurējai rindai. Standartā iespējams sējmašīnas aprīkot ar 4 dažādām rindstarpām: 16.7 cm, 18.5 cm, 20 cm un 25 cm. Katru sējrindu ir iespējams pacelt, kas sniedz iespēju sēt platākās rindstarpās bez sējmehānisma nodiluma un augsnes kustināšanas.

Sēklas tvertne un izsējas dozēšanas mehānisms

Sējmašīnas ir aprīkotas ar centrālo sēklas materiāla uzpildes tvertni. Tās tilpums ir 4600 litri un var tikt sadalīta līdz 3 daļām, kas nodrošina līdz 3 produktu sēšanu vienlaicīgi. Sēklas izsējas dozatori ir elektroniski piedzenami sēklas dozēšanai izmantojot GPS sensoru. Dozēšanas mehānisms ir ražots izmantojot nerūsējošo tēraudu un plastmasu, lai pasargātu šo mezglu no korozijas. Mainot sēklas dozēšanas rullīšus, ir iespējams precīzi sēt visa veida sēklas, mēslojumu un starpkultūru maisījumus. Tvertņu izbires ir aprīkotas ar šīberiem, lai, pirmkārt, varētu novadīt uz kuru no sēklas izdales galvām attiecīgais produkts tiek novadīts, kā arī iespējams nomainīt dozēšanas rullīšus ar piepildītu tvertni. Katrā no tvertnēm ir ierīkota kamera, lai zinātu atlikušo izsējas produkta daudzumu. Nepieciešamības gadījumā sējmašīnas ir iespējams aprīkot ar šķidrā mēslojuma iestrādes sistēmu, kur mēslojuma tvertne var tikt uzstādīta uz sējmašīnas vai arī uz traktora priekšas uzkares.

Precision Planting tehnoloģijas

Viena no unikālām Horizon priekšrocībām ir tās ciešā sadarbība ar ASV uzņēmumu Precision Planting, kura ražo dažāda veida inovatīvas tehnoloģijas, kuras uzlabo tiešās sējas sistēmas efektivitāti un uzlabot sējmašīnas veitkspēju. Sējmašīnas ir ražotas tā, lai būtu iespējams tās aprīkot ar Precision Planting tehnoloģijām:

  • CleanSweep - augu atliekām (it īpaši, salmi) nokļūstot kopā ar sēklu vadziņā vai sēkla paliekot salmos rada negatīvus sēklas dīgšanas apstākļus. Šī problēma visaktuālākā ir rapša sēšanai (sekls dziļums) pēc graudaugiem ar lielu augu atlieku daudzumu. Viena prakse ir priekšaugu novākt to nogriežot pēc iespējas augstāk vai arī izmantot plucinātāja tipa pļaušanas galdu. Lai uzlabotu sējumu kvalitāti apstākļos ar lielu augu atlieku daudzumu, sējmašīnas ir iespējams aprīkot ar speciāliem augu atlieku tīrītājiem pirms sējdiskiem. Attīrītāju diski ir spuraina dizaina un tie spēj veiksmīgu sējrindas attīrīt no kukuruzas augu atliekām līdz salmiem. Šos tīrītājus ir viegli regulēt izmantojot tam paredzēto vadības paneli traktora kabīnē. Tīrītāju regulēšana tiek veikta izmantojot pneimatiskus cilindrus. Ja tīrītājus nav nepieciešams lietot, tos var pacelt.
  • SeederForce - SeederForce ir automatizēta katras sējrindas individuāla spiediena spēka regulēšanas sistēma. Katrā laukā ir dažādi augsnes tipi, reljefs un mitruma apstākļi. Tā kā sēšanas apstākļi ir mainīgi, tad ar vienu izvēlētu spiedienu uz sējmehānismu nav iespējams panākt vienmērīgus sēklas dīgšanas apstākļus. Vietām spiediens var būt par mazu un sēkla var nebūt kontaktā ar augsni vai arī palielinot spiedienu ir risks sējrindu pārblīvēt. SeederForce sistēma ir izstrādāta vairāku gadu griezumā un tā izmantojot sensorus spēj noteikt, cik liels spiediens ir nepieciešams katrai sējrindai. Piemēram, aiz traktora pēdām spiediens uz šīm sējrindām tiktu palielināts nepalielinot spiedienu uz citām rindām tās nepārblīvējot.
  • SmartFirmer - Speciāls sensors, kurš iet aiz diska pa sēklas vadziņu un kurš operatoram sniedz sekojošu informāciju par augsni: augsnes temperatūra, augsnes mitrums, augu atlieku daudzumu sēklas vadziņā, lai vieglāk spētu precīzi noregulēt augu atlieku tīrītājus, kā arī iespējams iegūt informāciju par organiskās vielas saturu augsnē, kas labāk zemniekam ļauj pieņemt lēmumus par optimālo augu mēslošanas plānu.